Kevad 2023 praktiline robootika ja kiirprototüüpimine

Kursuse sisu

Kursus on mõeldud tudengitele, kes tahavad arendada oma teadmisi robootika valdkonnas, soovivad luua tutvusi Robotiklubi liikmetega ja mis peamine, muuta oma tudengipõlv huvitavaks. 

Kursuse eesmärk on jagada nii praktilisi kui teoreetilisi teadmisi elektroonikast, mehaanikast ja programmeerimisest. Õpetame sammhaaval kuidas paberile visandatud ideest saab lõpuks valmis funktsioneeriv robot. Kursuse lõpus toimub valminud robotite vahel võistlus.  Elektroonika osas käsitleme elektriskeemide koostamist ja tutvustame enimkasutatavate mehhatroonikakomponentide tööpõhimõtteid. Usinamad saavad disainida enda trükkplaadi Altium Designer tarkvaraga. Programmeerimine toimub C-keeles, spetsiaalses ARM kontrollerite arenduskeskkonnas STM32CubeIDE. Mehaanika hõlmab füüsilist robotiehitust ja 3D modelleerimist CAD tarkvaral SolidWorks.

Korraldus

Kursuse teemaks on seekord Folkrace, mis kujutab endast rallit, kus mitu robotit sõidavad ringrajal korraga võidu. Lisaks teistele võistlejatele esineb rajal ka muid takistusi. Võistlev robot peab olema täielikult autonoomne.

Kursuse lõpus toimub valminud robotite vahel võistlus.

Kursusele mahub kuni 30 tundengit. Eelteadmised robotiehitusest tulevad kasuks, aga ei ole nõutud. Kursuse maht on 6EAP. Kursuse jooksul ei anta kodutöid. Mõned praktilised päevad võivad venida pikemaks, palume sellega arvestada.
Algusega 12. veebruar

Esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 18:00 - 19:30

Robotiklubi klubiruumis U06-019


Kursusel osalejate küsimusi ja ettepanekuid ootame aadressile rasmus.palk@robotiklubi.ee

Registreerimine

Registreerimine ja deklareerimine on erinevad asjad! 

Kõik kursusel osalejad peavad registreerima. Kõik ei pea deklareerima (EMT0015).

Materjalid

Mõni pilt