Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


uudiskiri:2017_04

UUDISKIRI Aprill 2017

Joonejärgijad

Projektijuht: Tambet Eelmere

Zenta

Imuriga prototüüp Zenta on teinud oma töö ja andund meile nii palju infot kui me suutsime sellest saada. Zenta on nüüd määratud demonteerimisele et tema komponente oleks võimalik mujal kasutada.

Rita

Rita on Zentast õpitu ja paraleel ideede kokku tulemine ehitatav prototüüp. Rita aluseks võeti seina peal sõitmise võimekusega puldiauto mida hetkel on hakatud modifitseerima joonejärgijaks.

Telglane

Telglane on teise suunaga prototüüp joonejärgija robot, nagu nimi ka vihjab hakkab see robot telgesid liigutades pöörama lisaks standartsele ühe ratta pidurdus metoodikale. Esimene prototüüp võiks mehaaniliselt valmis saada mai lõpuks. Esimese idee on testida kõige optimaalsemat juhtimise ja jõukande viise.

Mehaaniline Pidur

Plaan on siis testida kas ja kuidas mehaaniline pidur aitaks kaasa robotite juhitavusele. Idee on välja käidud kuna eelnevatel robotitel on täheldatud just peamiseks probleemiks peale pikka sirget hoo maha saamine. Hetkel on peamise suunad jaotunud siis rakendus viiside ja metoodikate poolest.

Raknedus:

 1. Servo
 2. Solenoid

Meetod:

 1. Kodarate vaheline takistus (kodarasse oksa viskamine)
 2. Ankur (surutakse midagi ratta juures maha, potensiaalselt ühe ratta maast lahti tõstmiseni)
 3. hõõrde tekitamine kas võllil või vastu velge

Folkrace

Projektijuht: Raimond Vaba

Folkrace kohapealt on kaks suuremat tegemist. Oli Leedu võistlus Robotiada2017 ja arenduses on kaameral põhinev uus robot.
Leedu võistlus, lühidal kokkuvõttel, kujunes nutuselt - finaalis halbade tingimuste kokkulangemisel jäi Sanchez 4ndale kohale. Raja poolest oli tegemist keeruliste tingimustega ja konkurents oli tunduvalt tugevam kui siiamaani mingil teisel võistlusel.
Kaameral põhineva roboti areng on peamiselt tarkvaraline ning käigus on demovideote põhjal pilditöötlemise algoritmide väljatöötamine. Paralleelselt hakkab toimuma ka Raspberry Pi 3-le lisanudva trükkplaadi arendamine, mille põhiroll oleks mootorite juhtimine.
22. aprillil toimuval Võru Tsõõril on samuti plaanis osaleda vähemalt Sancheziga ja võimalusel kaasata ka mõned teised robotid.

CDP Grand Challenge

Projektijuht: Peeter Salong

Projekti eesmärk on võistelda Robotex 2017 CDP Grand challenge võistlusel. Klubi projektileht on siin: https://www.robotiklubi.ee/projektid/voistlusrobotid/icdgc/2017. Kokkuvõtvalt on töö alanud ning valdkonnad jaotunud.
Tiimis on hetkel:

 • Peeter Salong - projektijuht, kes utsitab ja koordineerib teisi ehitama. :)
 • Erki Meinberg - paneb kaamerad tööle ning tegeleb pilditöötlusega
 • Tambet Eelmere - vastutab majalõhkuvate käsilaste eest, mis on pisiBot robotid. Juhendab Martenit softi kirjutamisel. Joodab uute käsilate plaate kokku.
 • Heiko Pikner - hetkel disainib käsilasele sahka, millega majad üle ääre lükata
 • Indrek Tubalkain - kaamerate liigutamine toru peal. Vastutab ka süsteemi toite poole pealt.
 • Marten Pärg - kirjutab käsilase softi
 • Jack ja Juraj - välistudengid, kes disainivad toru peal liikuvate kaamerate platvormid

Smart Drone

Projektijuht: Aleksandr Ess

Smart Drone on selle aasta uus arendus, mille eesmärk on osaleda Robotex 2017 võistlusel. Võistluse kohaselt peab droon lendama 1-2m kõrgusel maapinnast mööda mahamärgitud kriipsjoont – reeglid võivad veel muutuda. Plaanis on ülesanne lahendada pilditöötluse abiga, tarkust hakkab juhtima Raspberry Pi 3.

Preaguseks on puldiga juhitav lendav platvorm koos ning mõned koodi alged ka kirjutatud. Veel on lahtine, kuidas korraldada suhtlus raspberry ja flight controlleri vahel, seega pole droon veel ühtegi iseseisvat lendu teinud. Eelnevalt on aga vaja veel mõelda nii drooni kui ka ümbritsevate turvalisusele.

Meeskond:

Veeralli

Projektijuht: Timmu Tollimägi
Veeralli Robotex 2016 aasta võitjad Jellyfish ja Esmeralda ootavad hetkel riiulil ning vajavad tööd koodi vallas. Hetkel nende arendus seisab.

Alustasime uue paadi „Poseidon“ ehitusega. Sõukruvide asemel kasutatakse edasi liikumiseks sõukruvide asemel kahte vesiratast. Roboti kere on valmis ning mootorid ja vesirattad on paigas. Vaja on veel lisada elektroonika kontrolleri ja sensorite näol. Plaanis on paadile lisada ka RC moodul, mis võimaldaks paati soovi korral ka puldiga juhtida.

Koolitused

Projektijuht: Maarjo Mass

Isetegemise Õhtud

Isetegemise Õhtud on jõudnud lõppfaasi. Teoreetiline osa on läbi saanud ja nüüd tuleb vaid minisumod valmis ehitada. Heameel on tõdeda, et kursante on endiselt palju ja nende huvi robootika vastu on vaid kasvanud.

Isetegemise Õhtud

Üritused

Projektijuht: Timmu Tollimägi

Eesootavad üritused

 • 08-09.06.2017 GeekOut Kultuurikatlas
 • 05.05.2017 Robotiklubi SÜNNIPÄEV!
 • 22.04.2017 Võistlus: Võru Tsõõr
 • 19.04.2017 Värbamisõhtu: projektide tutvustus
 • Neljapäeva õhtud: mot. üritused jätkuvad(Lauamängud, LAN-id ja filmiõhtud)

Toimunud üritused

 • 25.03.2017 Võistlus Vilniuses
 • 23.03.2017 Lauamänguõhtu
 • 21.03.2017 TTÜ Avatud uste päeva töötuba
 • 16.03.2017 Strateegiamängude LAN
 • 02.03.2017 Filmiõhtu: Gamers
 • 16.02.2017 Kevadsemestri ava-LAN
 • 09.02.2017 Isetegemise õhtud
 • 06.02.2017 Tutvumisõhtu 2
 • 04.02.2017 LAN vs Lapikud: Company of Heroes 2
 • 02.02.2017 Tutvumisõhtu 1

Juhatus

Esimees: Maarjo Mass

Nagu eespool võib lugeda, käib robotiehitus täieshoos, sest peagi minnakse võistlustele nagu Võru Tsõõr ja suur Läti võistlus, kus kavatseme näidata kõva konkurentsi. Samuti valmistub Robotiklubi oma peagi saabuvaks 11. sünnipäevaks kuhu ootame kõiki Robotiklubi sõpru ja tuttavaid.

Ilusaid jätkuvaid pühi!

uudiskiri/2017_04.txt · Viimati muutnud: 2017/04/16 14:35 persoon maarjo.mass