Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


uudiskiri:2016_10

UUDISKIRI oktoober 2016

Joonejärgija Pistrik

Projektijuht: Tambet Eelmere

On selgunud,et sellel aastal pistrik valmis ei saa, selle asemel pannakse rõhku arendusrobotitele.

Imuriga robot ootab hetkel keretükke ja sobilikke mootoreid. Imur ise on kohal ja väga võimeks. Kui keretükidega on ainult välja lõikamise vaev siis mootoritega on keerukam lugu. Hetkel siis otsitakse sobivaid harjastega alalisvoolumootoreid, mille kõrvalt siis proovitakse nii kaua kui ajakava lubab harjasteta mootori draiverit ümber programeerida ja oma enda draiverit arendada.

Tarkvaraarendusrobot ootab komplekteerimist. Riistvaraliselt on hakkab robotil olema mootoritel enkoodrid ja lisaks ka kolmel vabalt jooksval rattal, kaks neist roboti mootoritega täpselt samal teljel ja kolmas täpselt roboti keskel. Testsimiseks on valmis sellel riistvaral kaardistamise ja libisemist välistavad algoritmid.

Ussi tüüpi ehk painduva esiosagarobot on tagasi alguses kuna siiani planeeritud mehaanika osutus kõlbmatuks.

Ribakoodilugejaga joonejärgija ,Green Joe, andurile pandi äärtesse lisafototransitorid et oleks võimalik paremini informatsiooni filtreerida.

Micromouse Squeaker

Projektijuht: Rain Ellermaa

Viimase paari kuuga on robot saanud füüsilise kuju ning toimub elektroonika tööle ajamine ning madalama taseme koodi arendamine. Põhifunktsionaalsus on testitud, kuid esimesed sõidumeetrid on veel tegemata. Roboti mehaanika kokkusaamine on olnud üsna keeruline ülesanne eelkõige hammasrataste poole pealt. Hetkel on veel mitu erinevat varianti kuidas lõpplahendus välja nägema hakkab. Järgnevad paar nädalat loodetavasti viivad soovitud tulemuseni ning saame roboti ratastele ja liikuma.

Järgija robot

Projektijuht: Peeter Salong

Järgija koodi repo on viidud gitlab keskkonda ttyrobotiklubi konto alla. Sinna koondub ka nüüd ülesannete jälgimine (issue tracking). Roboti enda juures on toimunud madala taseme PID arendus, mis vajab veel täiendust. Esimesed katsetused ringijoont mööda sõitmises on tehtud. Täiendatud on remote PC tarkvara paremaks PID tuunimiseks. Tehtud on ka suuremaid arhitektuurilisi muudatusi roboti peal oleva PC sofit osas - UI on välja viidud ning lisatud on sõnumite ja video stream saatmine/vastuvõtmine remote kliendi vahel. Loodetavasti jõuame ka varsti inimest järgiva algoritmi kirjutamiseni.

Folkrace

Projektijuht: Raimond Vaba

Sanchez on nüüdseks saanud koolituse raames omale seltsilise, milleks on teine, natuke teise ilmega, RC-auto põhi. Uuele mudelile on monteeritud nüüdseks vajalikud vidinad et robot sõiduvõimeline oleks. Muu arendustöö ootab aga kiiremat robotexieelset tuhinat.

Veeralli Katamaraan & Jellyfish

Projektijuht: Timmu Tollimägi

Selle aasta Robotexist plaanib veeralli võistlusest osa võtta 2 võistkonda. Hetkel käib roboti algsete parameetrite väljamõtlemine ja vajalike materjalide otsimine. Katamaraanile valmib ka juba süsinikkiust kere ning lähinädalatel peaks lisaks ka elektroonika peale paigutama. Jellyfish-i kuju on 3D-s valmis disainitud ning kere materjal välja valitud. Vaja poodi minna ja materjal ka ära osta.

Koolitused

Projektijuht: Maarjo Mass

19.09 Algas „Robotite programmeerimise kursus sügis 2016“, kuhu ilmus kohale 18 inimest, kellest hetkel on järgi 12. Oleme läbi lahendanud mitmeid ülesandeid, mis põhinevad PisiXbee 5 arendusplaadil. Hiljuti said kursandid oma kätt proovida Pisi-Bot-ide peal, millel põhineb järgmine osa kursusest.
06.10 alustame lühikoolituste seeriaga, millest esimene on „Elektroonika“ koolitus.


Üritused

Projektijuht: Timmu Tollimägi

Eesootavad üritused

  • 16-17. detsember JÕULUPIDU!!!!

Tulemas olevad võistlused

2-4.detsember Robotex 2016

Toimunud üritused

  • 6.oktoober LAN
  • 24.september Lauamänguõhtu

Juhatus

Esimees: Maarjo Mass

Hetkel on käimas Robotiklubi veebilehele uuendamine, lehel võib esineda erinevaid vigu uuendusperioodi jooksul.

Projektijuhtidele paneme südamele hoida projektide lehed korras, et seal ei oleks aegunud infot. Samuti kes ei ole veel oma projektile lehte loonud võiks seda kiiremas korras teha.

Robotex on juba väga lähedal, soovime robotiehitajatele pikki ja töiseid õhtuid robotiklubis, et robotid saaksid õigeks ajaks valmis.

Robotexile saab registreerida kuni 1.11.2016!

uudiskiri/2016_10.txt · Viimati muutnud: 2016/10/17 08:59 persoon lauri.leemet