Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


uudiskiri:2015_03

UUDISKIRI märts 2015

Roomba sumorobot

Projektijuht: Eero Raav

Viimasel ajal ei ole Roombaga edasiminekuid olnud - jätkuvalt on probleemid emaplaadiga. Plaanis on kontakteeruda lätlastega, kellel on Roombadega pikemaajalisemad kogemused.

Minisumo robotid

Projektijuht: Kaupo Raid

Minisumod esinesid Mobile World Congress-il Barcelonas! Robotiehituse koha pealt läheb „Shorty“ kere ümbertegemisele ja teised robotid saavad koodi uuendusi. Plaan on paari robotiga ka RoboChallenge 2015 robotivõistlusel osaleda.

Robotex jalgpallirobotid

Projektijuht: Ronald Tammepõld

Jalgpallirobotid on talveunest üles ärganud ja käisid Barcelonas MWC-l puhkamas. Samal ajal on Robotiklubis tehtud esimesed koosolekud kuhu kutsuti ka uued huvilised. See aasta saadi juurde 5 huvilist, kellele anti kohe kätte ka ülesanded. 2015. aasta plaan on rohkem keskenduda vanade robotite tarkuse arendamisele.

Joonejärgija Kärp

Projektijuht: Indrek Tubalkain

Roboti ehitus on enam-vähem graafikus püsinud ja peaks ikka RobotChallenge ajaks valmis saama. Projekti rahastus on leitud. Rev3 elektroonika osa esimene versioon on valmis projekteeritud. Uue mehaanika disaini esimene versioon saab ka varsti valmis ja saab detaile printima hakata. Mööda maailma ringi lendavad mehaanika osad on ka ilusti kohale jõudnud. Mõned tükid on vaja veel kohalikest mudelismipoodidest hankida. Tarkvara arendust on ka alustatud. Trükkplaatide valmistamise osas käivad ka läbirääkimised toetuse saamiseks.
Kärbi meeskonnas on toimunud muudatused ja lisandunud on 3 uut huvilist: David, Kevin ja Tambet.

Micromouse

Projektijuht: Rain Ellermaa

Selle aasta Teeme Ise juhendajad otsustasid ka ise ühe näidisroboti valmis saada, millega ei oleks häbi esindada Robotiklubi ka tulevastel kohalikel võistlustel. Põhikomponendid on samad, mis kursusel: ajuks PisiXBee 5 kontroller ning mootoriteks populaarsed Pololu mikromootorid. Praeguseks on tegeletud peamiselt roboti liikumise programmeerimisega, et navigeerimine labürindis oleks veatu. Tulevate nädalate jooksul lisandub loodetavasti ka kaardistamise funktsionaalsus ning tunnelite läbimine võibki alata.

3 kg sumorobot Scythe (Vikat)

Projektijuht: Siim Sülla

Vahepeal on olnud kiired ajad ja roboti ehitus on pisut oodatud graafikust maha jäänud. See tähendab, et tippvormis me kindlasti aprillis tuleval RobotChallenge võistlusel ei ole. Siiski oleme optimistlikud ja loodame roboti võistluseks vormi saada. Uus mehaanika on disainitud ja detailid sponsorite poolt valmistamisel, uue mootorikontrolleriga on tekkinud mõningaid softi probleeme, aga loodetavasti saab need lahendatud. Algoritme on ka plaanis täiendada niipea kui robot sõiduvõimeliseks saab. Õige pisut on uuendatud ka Vikati veebilehte, kust saab aimu uue versiooni disainist ja sisust. Järgneva kuu/pooleteise jooksul proovime jooksvalt ka galeriid täiendada :)

Järgija robot

Projektijuht: Peeter Salong
Ehitusliku poole pealt ei ole Järgijas midagi toimunud, küll aga on projektiga liitunud 2 uut huvilist (Artur ja Olev). Järgmised projekti eesmärgid on seotud eelkõige tarkvara arendusega, et robotile intelligentsust ja oskuseid juurde anda.

Koolitused

Projektijuht: Rain Ellermaa
Tänavusele Teeme Ise kursusel käib sel aastal 18 tudengit 10 erinevalt erialalt. Praeguseks on peamised teoreetilised teadmised omandatud ja käib roboti projekteerimine.

Koostöös TTÜ Tehnoloogiakooliga korraldatav kursus „Robot Igaühele“ on samuti jõudnud niikaugele, et robot tuletõrjujad hakkavad valmis saama. Jäänud on veel vaid robotite testimine ning koodi kirjutamine. Esimene kevadine LEGO koolitus on nüüdseks läbi saanud ning pea kahekümnele noorele huvilisele robootika taas südamelähedasem.

Lisaks pikematele koolitustele toimus veebruaris ka jootmiskoolitus ning märtsis toimub esimest korda ka koolitus inglise keeles, et pakkuda lisandväärtust lisaks kohalikele tudengitele ka kaugemalt tulnutele.

Töötoad

Projektijuht: Sigrid Münter

Töötoad on sellel semestril saanud justkui uue hingamise. TTÜ erinevad osakonnad on hakanud meie töötubasid väga palju väljapoole reklaamima ning uute töötubade tellimisi aina tuleb juurde. Muidugi pöördutakse endiselt ka otse meie poole, et korraldada meie töötubade abil oma üritusi. Näiteks on tulemas valgusjärgija teemalisi sünnipäevapidusid ning samuti peab Kaitseväe Logistikaosakond oma igakvartalise välisürituse folkrace'i robotit ehitades. Valgusjärgija komplektid on välja vahetamisel, kuna need on suurest koormusest juba üsna räsitud.
Aasta algusest praeguseni on toimunud kokku 11 töötuba ning 16 on veel kuni aprilli keskele ära „broneeritud“.

Annan ka teada, et otsin inimest, kellel on huvi aidata Minisumo töötoa robotitel uuenduskuur läbida ning need korda teha.

Üritused

Projektijuht: Sigrid Münter

Vahepeal toimunud

 • 30.01.2015 LAN õhtu
 • 03.03.2015 Robotiklubi robotid Mobile World Congress-il
 • 11.03.2015 Kinoõhtu Coca-Cola Plazas filmiga „Chappie“

Eesootavad üritused

 • 12.03.2015 Strateegiliste lauamängude mängimise õhtu Robotiklubis. Regamine
 • 09.05.2015 Robotiklubi sünnipäeva tähistamine
 • Üritusi lisandub ka jooksvalt

Võistlused

 • 12.04.2015 RobotChallenge Austrias
 • 18.04.2015 Võru Tsõõr

Juhatus

 • Robotiklubis on uued tööriistad- akutrell ja dremel. Samuti on lisandunud uus ja uhke külmkapp. Kasutame uusi asju heaperemehelikult!
 • Kes soovib kohviautomaadi kaarti annab soovist teada Laurile. Peagi üldise kaardiga kohvi ei saa.
 • Tuletame meelde, et klubiruumi peab jätma korda! Pärast töö lõpetamist tuleb tööriistad omale kohale panna ja ruum ära koristada.
 • TTÜ Robotiklubi osales Mobile World Congress 2015-l. EASi kutsel käisid TTÜ Robotiklubi jalgpallurid Siil ja Sangpomm koos minisumodega näitamas kogu maailmale, et Eestis pakutav haridus on üha tihedamalt seotud tehnika valdkonnaga ning siinsed insenerid pole lihtsalt tuimad koodikirjutajad vaid suudavad ka midagi ägedat luua. Meie eesmärgiks oli Eesti messiboksi oma mänguga rahvast meelitada ning seeläbi firmadele koontakte luua. Kolme päeva jooksul tehti igalõunane jalgpallimatš ning näidis sumovõistlus, jagati panustajatele auhindu (tasuta reis Eestisse) jpm. Täpsemalt saab kogu reisist lugeda tulevasest Studioosusest. TTÜ Robotiklubi olid Barcelonas esindamas Rain Ellermaa, Kaupo Raid, Tõnis Märtmaa.
Arrayuudiskiri/2015_03.txt · Viimati muutnud: 2016/09/03 16:25 persoon raivo.riiel

Lehekülje tarvikud