Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


projektid:voistlusrobotid:robolahing

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
projektid:voistlusrobotid:robolahing [2019/04/03 21:23]
mati.raadik
projektid:voistlusrobotid:robolahing [2019/04/29 13:06] (Hetkel kehtiv)
mati.raadik
Rida 1: Rida 1:
-{{ :​projektid:​robolahing:​Ourboros.jpg?nolink&​300|}}+{{ {{ :​projektid:​robolahing:​ouroboros_cut.png?200|}}
  
 ====== Ouroboros ====== ====== Ouroboros ======
Rida 5: Rida 5:
 Tegu on esimese tõsisema TTÜ Robotiklubi poolt arendatava raskekaalu võitlusrobotiga. Robot relvasüsteem on tüübilt vertikaalse spinner, mille ajamiks on sõiduauto starteri mootor. Tegu on esimese tõsisema TTÜ Robotiklubi poolt arendatava raskekaalu võitlusrobotiga. Robot relvasüsteem on tüübilt vertikaalse spinner, mille ajamiks on sõiduauto starteri mootor.
  
-==== Kere mehaanika ​====+==== Kere ====
  
-Roboti raam koosneb peamiselt nelikanttoru profiilidest ning lehtmetallist.+Roboti raam koosneb peamiselt ​30x30x1 ja 40x40x4 ​nelikanttoru profiilidest. Roboti küljed on kaitstud terasplaatidega. Ees ja külgedel on plaadi paksus 2mm, tagumine sein ning lagi on 1mm ja põhi 3mm paksusest plaadist. Põhjaplaadile on vesilõikusega ettelõigatud avad mootorite ning laagripukkide kinnituse jaoks. 
 +Kere keskel asub akude sektsioon, millele saab ligi roboti põhja alt. Akude sektsiooni lagi on 3mm terasest ning sellele kinnitub ka relvasüsteemi mootor
  
 +
 +{{:​projektid:​robolahing:​akukast.jpg?​200|}}
 ==== Relvasüsteemi mehaanika ==== ==== Relvasüsteemi mehaanika ====
 Relvasüsteemi pöörlev osa on laagripukkidega kinnitatud raamitalade külge ning relvasüsteemi veomootoriks on starteri mootor, mille võimsus on veidi üle 2kW. Relvasüsteemi pöörlev osa on laagripukkidega kinnitatud raamitalade külge ning relvasüsteemi veomootoriks on starteri mootor, mille võimsus on veidi üle 2kW.
  
-<​private>​ +Relvasüsteemi südameks on hoorattad. Need on kaheks eraldi monoliitseks ​plokiks ​kokku polditud ning keevitatud. Need kaks monoliitset ketast ideaalis pöörlevad ​3000 pööret minutis. Ühe monoliitse ketta mass on üle 7kg ning suurim diameeter on 200mm. 
-Relvasüsteemi südameks on relvakettad,​ mida on 8. Need on kaheks eraldi monoliitseks ​kettaks ​kokku polditud ning keevitatud. Need kaks monoliitset ketast ideaalis pöörlevad ​@6k rpm. Ühe monoliitse ketta mass on üle 5kg ning suurim diameeter on 200mm. + 
-</​private>​+{{ :​projektid:​robolahing:​relv.jpg?​200|}} 
 <​private>​ <​private>​
  
Rida 50: Rida 54:
 </​private>​ </​private>​
  
 +===== Tulemused =====
  
 +Robolahing 2019- 3.koht rahvalemmiku hääletusel
  
 ===== Tegijad ===== ===== Tegijad =====
  
  
-  * Mati Raadik ​(Projektijuht ja mehaanika juht) +  * [[liikmed:​mati_raadik]](Projektijuht ja mehaanika juht) 
-  * Reimo Saart(Elektroonika juht) +  * [[liikmed:​reimo_saart]](Elektroonika juht) 
-  * Harri Oras (Relvasüsteemi mehaanika) +  * [[liikmed:​harri_oras]] ​(Relvasüsteemi mehaanika) 
-  * Siim Suviste ​(Relvasüsteemi mehaanika) +  * [[liikmed:​siim_suviste]] ​(Relvasüsteemi mehaanika) 
-  * Siim Soopalu ​(Relvasüsteemi elektroonika) +  * [[liikmed:​siim_soopalu]] ​(Relvasüsteemi elektroonika) 
-  * Timothy Rähmonen (Veosüsteemi mehaanika) +  * [[liikmed:​timothy_raehmonen|Timothy Rähmonen]] (Veosüsteemi mehaanika) 
-  * Jaan Roop (Jõuelektroonika ja juhtimine) +  * [[liikmed:​jaan_roop]](Jõuelektroonika ja juhtimine) 
-  * Erki Meinberg ​(Raadioside ning juhtimine) +  * [[liikmed:​erki_meinberg]] ​(Raadioside ning juhtimine) 
-  * Mairo Mitt (Turundus ja koostamine) +  * [[liikmed:​mairo_mitt|Mairo Mitt]](Turundus ja koostamine) 
-  * Karl Maamets ​(Jõuelektroonika ja mehhaanika koostamine) +  * [[liikmed:​karl_maamets]](Jõuelektroonika ja mehhaanika koostamine) 
-  * Jaagup Voomets ​(Mehaanika)+  * [[liikmed:​jaagup_voomets]](Mehaanika) 
 ===== Toetajad ===== ===== Toetajad =====
-{{ :​projektid:​robolahing:​toetajad:​Ourboros.jpg?​nolink&​300|}} 
-  *OÜ Ossmet 
-  *Alas-Kuul AS 
-  *Rollen Eesti OÜ 
-  *Metall24.ee 
-  *TalTech Mehaanika ja tööstustehnika instituut 
  
 +^  [[http://​www.ossmet.ee/​et|OÜ Ossmet]] ​ ^  [[https://​www.alas-kuul.ee/​|Alas-Kuul AS]]  ^  [[https://​www.ttu.ee/​instituut/​mehaanika-ja-toostustehnika-instituut/​| Taltech Mehaanika ja tööstustehnika instituut]] ​ ^
 +|  {{ :​toetajad:​logo_ossmet.png?​200 |}}  | {{ :​toetajad:​logo_alas-kuul.png?​200 |}} | {{:​toetajad:​logo_taltechmehaanika.png?​200 |}} |
 +^  [[http://​www.bs-rollen.ee/​|Rollen Eesti OÜ]]  ^  [[https://​www.metall24.ee/​|Metall24.ee]] ​ ^ ::: |
 +| {{ :​toetajad:​logo_bsrollen.png?​200 |}} | {{ :​toetajad:​logo_metall24.jpg?​200 |}} | ::: |
projektid/voistlusrobotid/robolahing.1554315835.txt.gz · Viimati muutnud: 2019/04/03 21:23 persoon mati.raadik