Tegemist on Robotiklubi 2010 aastal alustatud minisumo projektiga, mis erinevaid prototüüpe läbides on jõudnud 2.2 versioonini. Esialgne versioon käis mõõtu võtmas ka Viinis kuid seal midagi asjalikku teha ei suutnud, kuna rehvideks oli jalgratta siselohv ja sellega midagi asjalikku teha ei kannatanud. Kusjuures tuleb märkuda, et sealt on pärit ka roboti nimi NoGrip
Vahepeal on aga elektroonikat ja kere kõvasti edasi arendatud, kuid põhiline konseptsioon on jäänud aastatega samaks. Samuti on samaks jäänud siis valitud Faulhaber mootorid.
Kere oleme üritanud projekteerida nii ühest tükist (3D printimisega saavutatud) kui ka paneelidest kokku laotuna. Mootorite suuruse tõttu tuleb aga siiski jääda paneelidest koosneva kere juurde, mis tähendab mehhaanika vallas päris palju tööd.
Ajuks oleme kasutanud Atmeli mikrokontrollereid nende lihtsa sisu ja suhtelise võimekuse tõttu. Esialgselt oli kasutuses XMega kontroller, kuid uue peale on valitud ATMEGA32U4 oma USB toe tõttu. Samuti on Proto 2.2 puhul eelistatud ühe plaadi süsteemi, kus kõik, mis vähegi võimalik on pandud ühe trükkplaadi peale, et vältida ebameeldivaid juhtmeid.
Viimases lahenduses on NoGripil kasutusel sarnaselt Tinavilega tabelina kirjeldatud olekutabel. Kuna robot on üle Bluetooth lingi konfigureeritav siis on tabelis kirjeldatud 14 erinevat stardistrateegiat robotite vastu ning testimiseks. Kuna alati pole otse peale jooksmine otstarbekas, siis on üritatud nende strateegiatega vastast üle kavaldada ning rünnata kas küljelt või aeglasemate puhul ka seljatagant kasutades ära NoGripi kiirust ning jõulisust. Nii paljude strateegiate kasutamine on ka end 2013 aasta võistlustel tõestanud ning aidanud NoGripil tulla tugevas konkurentsis V kohale jäädes alla vaid peegelduvate keredega ning üliteravate sahkadega robotigeneratsioonile.
Järgnevalt on ära toodud ja lühidalt kirjeldatud erinevad strateegiad:
Kui vahepeal vastase robot peaks ära kaduma, siis otsimiseks kasutatakse kõige esimest strateegiat e robot keerleb väikese raadiusega kuni leiab vastase.
Kõik NoGrip failid leiab Robotiklubi SVN serverist http://www.robotiklubi.ee/svn/sumo/NoGrip