Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


projektid:arendusprojektid:teadusprojektide_ideed

Teadusprojektide ideed

Siia võivad kõik kirja panna oma ideed mida tudengi-teadusklubide projektide raames teostada. Lisada ideid ajaliselt kasvavas järjekorras.

Hõljuk

Selline asi ehitada koos korraliku juhtimissüsteemiga. Ideaalselt saaks seda kasutada messidel - paned ta kuhugi hõljuma ja küll huvilisi tuleb. Pealegi paistab selle konstruktsioon olevat ülimalt lihtne, odav ja stabiilselt juhitav: hulga lihtsam kui tavalistel RC helikopterite mudelitel. Neid võib teha mitu ja panna omavahel suhtlema, kaamerad peale ja midagi tegema (mõne keerulise algoritmi sinna alla ehitada ja mitu arvutit arvutama panna) :) Näiteks mingid lennuharjutused, kus nad reastuvad teineteise kõrvale või teineteise kohale. Sellised asjad jäävad silma!

Allvee-robot AUV

Kaugjuhitav sukelduv robot sõukruvide, ballast-tankide, kaamerate (vis/ir), valgustuse, sonari, rõhuanduri ja metallidetektoriga. Hiljem võiks ka käpp olla. Kindlasti peaks olema võimalus tross taha panna ja võibolla siis kohe ka toide/side kaabliga kaasa anda. Mõõdud võiksid meetri piiridesse jääda, sügavust võiks taluda vähemalt 40m (ehk kõik Eesti järved) ja temperatuuri -40 kuni +80. Asjal oleks praktiline väärtus vee all töötamisel ja näiteks saaks ilma kaablita variant ka allvee-robotite võistlusel osaleda. Kui asi tuleb korralik saaks ilmselt ka päästeametile kinkida või maha müüa. Teema on 70% mehaanika, 20% elektroonika, 10% programmeerimine. Kindlasti suudaksime mingi variandi teha, sest TTÜ-s on kõik keevitused ja asjad olemas ning tarkvara pole midagi võimatut. Probleem on katsetamisega - pole veekogu läheduses. Võibolla Küberis on, sest seal mere-asja uuritakse, aga kui robot väga suur ei tule saab ehk ise ka akvaariumi teha.

Rääkiv TTÜ infolaua robot

Arvutist koosnev robot, mis saab aru kõnest, räägib, näeb ja jätab asju meelde. Võiks olla ühendatud TTÜ infosüsteemiga, et saaks vastata inimeste küsimustele tunniplaani, sündmuste, ruumide, kontaktide jms kohta. Kõnetuvastus ja -süntesaator tuleks Küberneetika instituudi poolt. Robotiklubi programmeeriks „mõistuse“ ja sidususe infosüsteemiga. Näo-tuvastuse tarkvara on netist saada. Asi võiks esmalt olla statsionaarne, ilma aktuaatoriteta. Hiljem võib ka GSM modemiga siduda, nii et talle saab helistada. Teema on 90% programmeerimine ja 10% elektroonika. Oht on siiski, et me ei suuda seda ära teha.

Hõljuk 2

Praeguse Coanda efektil baseeruva lennumasina täiendamine. Plaanis on uus ABS plastist korpus ning autopiloot.

Tudengisatelliit

See projekt juba käib, kuid kui TTÜ Robotiklubil on ülesanne midagi ära teha, siis see võikski olla üks tudengi-teadusprojekt. Praegu (12.04.11) on valmis kommunikatsiooni mooduli, allalingi võimendi ja üleslingi võimendid protoplaadid.

Sumorobot(id)

Ehitada vähegi „teaduslikud“ sumorobotid. Kas siis mingi uuendusliku mehhaanikaga, sensorite või algoritmiga.

  • Aeg: 2008
  • Autor(id): ???

Pöördmoootoriga VTOL UAV

Ehitada vertikaalstardi- ja maandumisega (Vertical Takeoff and Landing) autonoomne mudellennuk (UAV). Lennukil on üks või kaks propellermootorit mille asend on muudetav. Mootori asendi muutmine võimaldab lennata nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Seega saab ühendada nii helikopteri õhus „seismise“ võimaluse kui lennuki kasuteguri pikkadel lendudel.

Kusjuures V-22 on väidetavalt testitud X-plane nimelise simulaator/testprogrammiga kus saab ka omaloodud lennukeid katsetada. Nii et sellega võiks esmalt oma VTOL mudelit proovida, ning miks mitte ka hõljuki oma:

Asja eesmärgiks oleksid vaatluslennud, näiteks metsatulekahjude puhuks. Lennukil peaks olema güroskoop(id) ja GPS mille abil ta lendab ettenähtud trajektooril. Esialgu pidevat pikamaa sidet looma ei hakkaks, vaid kasutaks salvestavat kaamerat FlyCamOne.

Muidugi, ega see asi lihtne ei ole, aga kui juba õhusõidukeid tegema hakatud sai, võiks teha asja mis töötaks. Kuna mul erilist usku Coanda efekti vertikaalsel lendamisel pole ja tüüpilised kopterid/lennukid kedagi ei huvita, siis see oleks justkui kompromiss hõljuki ja normaalse lennuki vahel.

Sõrmejäljega ukselukk Robotiklubile

See pole eriline teadusprojekt, aga tekkis mõte, et Robotiklubi ruumi valve maha võtmine ja ukse avamine võiks kuidagi lihtsamalt käia - näiteks sõrmejäljega. Tänapäeval on saada USB sõrmejäljelugejad mis tuleks ukse külge integreerida ja siis Via Artigo PC panna toimetama sellega. Ukselukk tuleks elektromagnetiliselt lahti ja oleks ka võtmest avatav. Valve maha võtmist veel ei tea, aga kindlasti kuidagi saab.

Roboti liikumise analüüsimine

Tegemist on arendusprojektiga, mis on tükk aega õhus olnud. Robotiklubis on räägitud roboti liikumise ja käitumise analüüsiks kiire kaamera ostmisest. Samas, on olemas ka teistsuguseid (alternatiivseid) lahendusi. Seega paneks kirja arendusprojekti idee „Roboti liikumise analüüsi süsteem“, kus uuritakse ja pannakse paika (enne riistvara ostmist) kogu süsteem. 1) peab uurima kindlasti kaameral põhinevat süsteemi ja paika panema mida (nt 100-200 fps) kaamera üldse võimaldab analüüsida, kuidas seda sünkroniseerida, kas seda on tehtud, kuidas jne. 2) uurida alternatiivseid liikumise analüüsi meetodeid nagu näiteks: prakash-meetod (PDF link).

Arrayprojektid/arendusprojektid/teadusprojektide_ideed.txt · Viimati muutnud: 2016/09/03 16:27 persoon raivo.riiel

Lehekülje tarvikud