Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


artiklid:tty_robotiklubi_baltimaades_pjedestaalil

TTÜ Robotiklubi Baltimaades pjedestaalil


TTÜ Robotiklubi aktivistid (tagant vasakult - Siim Viilup, Siim Sülla, Raul Piiber, Jaanus Karjane, Martin Tigasson, Indrek Keskküla, Dmitri Jeroškin, Lauri Kirikal, Heiko Pikner, Marko Reidla; eest vasakult - Ronald Uuesoo, Rasmus Raag, Tiit Rätsep, Martin Kontus, Mikk Leini, Veigo Evard, Andres Ormisson)

15. aprillil Riias Tehnika ja Tehnoloogiapäeva „Robotika 2008“ raames toimunud sumorobotite võistlusel saavutas TTÜ Robotiklubi robotiga „Killer“ 2. koha. Kuigi kolmekilogrammises võistluskategoorias läks esikoht Lätti, saavutas Roomba koristusrobotite klassis TTÜ Robotiklubi esikoha. Ka takistusega joonejärgimisrobotite võistluse võit tuli tänu Tartu Ülikooli võistkonnale Eestisse. Kokku võistles neljal alal 170 osavõtjat Eestist, Lätist ning Leedust 85 robotiga.

Sumorobotite võistlus on sarnane päris sumoga, kus vastane tuleb ringist välja lükata. Robotite jaoks on ring musta pinnaga, valge piirjoonega ning 1.5m läbimõõduga. Robotid käivitatakse võistlusel korraga ja nad peavad autonoomselt üksteist üles leidma ning välja lükkama. Joonejärgimisrobotite eesmärk on võimalikult kiirest läbida valgel pinnal musta joonega tähistatud rada. Keerukam võistlusvariant joonejärgimisest on takistustega raja läbimine.

Paralleelselt võistlustega eksponeerisid boksides mitmed Baltimaade ettevõtted ja ülikoolid oma tooteid ning projekte. Seejuures esindas Robotiklubi TTÜ-d jagades infovoldikuid ja demonstreerides oma viimast arendusprojekti – Hõljukit. Tegu on mehitamata õhusõidukiga, mis on võimeline õhus paigal püsides kandma videoaparatuuri ning teostama vaatlusi, olles sedasi kasutatav päästetöödel ning luures. Üritust külastanud ligi 2500 pealisele publikule tutvustati ka sügisel TTÜ-s toimuvat robotivõistlust „Robotex 2008“.

Robotiklubi ehitas oma robotid Martin Kontuse juhitud koolitusprojekti käigus. Võistlusel osales teise-koha robot „Killer“ meeskonnaga kooseisus Siim Viilup, Erki Aasamets, Indrek Keskküla ja Tarmo Unt. Kolmandat ja neljandat kohta jäi jagama robot „Slayer“ meeskonnaga koosseisus Mikk Leini, Dmitri Krasnov, Jaanus Karjane, Raul Piiber, Roland Uuesoo, Siim Sülla. Roomba robotid programmeeris Andres Vahter. Hõljuki panid lendama Lauri Kirikal, Heiko Pikner, Martin Tigasson, Tiit Rätsep ja Andres Ormisson.

Lähemalt toimunust võib lugeda Horisondi juulikuu numbris.

Avaldati: 30. aprill 2007 TTÜ ajalehes Mente et Manu (Vt elektrooniliselt)
Autor: Mikk Leini

Arrayartiklid/tty_robotiklubi_baltimaades_pjedestaalil.txt · Viimati muutnud: 2016/09/03 15:51 persoon raivo.riiel

Lehekülje tarvikud