Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


artiklid:baltimaade_sumorobotid_eestis

Baltimaade sumorobotid Eestis


Laupäeval, 2. oktoobril algusega kell 10:00 toimub Tallinna Tehnikaülikooli aulas Baltimaade sumorobotite karikavõistlus Baltic Robot Sumo Tallinn 2010 Autumn Cup.

Tegemist on Eesti, Läti ja Leedu aktiviste poolt korraldatava sumorobotite võistlusega. Alus pandi võistlusele 2008. aasta kevadel Riias, kus messil Robotika 2008 kohtusid TTÜ Robotiklubi, Riia Tehnikaülikooli Robotiklubi ja aktivistid Leedust. Võistluse eesmärk on arendada sidemeid Baltikumi robotiehitajate vahel ja korraldada maailmas laialt levinud sumorobotite võistlust ka siinmail. Sumorobotitel on olemas rahvusvahelised reeglid, mis ka sel võistlusel aluseks on võetud. Fikseeritud ja aegumatud reeglid võimaldavad võistelda paljudel võistlustel ning tagavad robotite kvaliteedi pideva kasvu.

Esimene sumorobotite võistlus toimus 13. septembril 2008 Riia Tehnikaülikoolis. Üritus toimub kaks korda aastas ja tänavu sügisel võetakse Tallinnas üksteisega mõõtu juba viiendat korda. Võistlus toimub sumo, minisumo ja roomba robotite kategoorias. Üritus muutub iga korraga populaarsemaks, mida näitab osavõtjate mitmekordne kasv. Eelmise võistluse populaarsust arvestades on võistkondi oodata 50 ringis. Võistlejatele on vajadusel olemas ka majutus.

Sumorobotite registreerimine võistlusele algab 2. septembril kodulehel www.balticrobotsumo.org. Ürituse toetamise eest täname TTÜ Üliõpilasesindust.

Renee Kauler
Projektijuht
Baltic Robot Sumo - Tallinn 2010
MTÜ TTÜ Robotiklubi
(+372) 53 465 731

Arrayartiklid/baltimaade_sumorobotid_eestis.txt · Viimati muutnud: 2010/08/31 17:40 persoon kontus

Lehekülje tarvikud